Szolnoki Szolgáltatási SZC Ruhaipari Középiskolája és Általános Iskolája

(5000 Szolnok, Áchim András utca 12-14.)

Szakma-szerda forgatókönyve

Időpont

Feladat

Feladat leírása,
kísérő tevékenység

Helyszín

Felelős

Kelj fel és sminkelj!

Tanulóinkkal különböző kendőzési technikákkal kapcsolatos bemutatót, kipróbálási lehetőséget tervezünk kivitelezni. Segítséget szeretnénk nyújtani abban, hogy milyen szempontok alapján kell kiválasztani, alkalmazni a színeket, milyen anyagokkal, eszközökkel érhetjük el a legmegfelelőbb eredményt. A fiataloknál előforduló kozmetikai rendellenességekről, azok kezelésének lehetőségeiről, otthoni ápolásukról szintén szakmai felvilágosítást tervezünk. Mindezt kozmetikumok, elektrokozmetikai gépek kipróbálásával kiegészítve.

Készíts fonásokat a tíz ujjaddal!

A hosszú hajú lányok gyakori problémája, hogy megunják, hogy csak lóg a hajuk és nem tudnak vele mit kezdeni. Ilyenkor be lehet fonni, ami nagyon jól mutat.  A tanulóknak szeretnénk a fodrász szakmából egy kis ízelítőt adni. Bevezetni őket a hajfonás világába. „Készíts fonásokat a tíz ujjaddal!”, címmel. Mivel napjainkban ez a hajviselet nagy hangsúlyt kap, ezért a fodrász tanulóinkkal olyan hajfonási technikákat mutatnánk és tanítanánk meg az érkező diákoknak, amiket saját maguknak és társaiknak is eltudnak készíteni a mindennapjaikban, az iskolában egy ünnepségre vagy akár egy színházi látogatásra is.

november 14.

Kézműves foglalkozás a RISZI-ben!

A ruhaipari tanműhelyben többféle lehetőségek közül választhatnak a szakma után érdeklődők. Az egyik, hogy az ünnepek alkalmával az ember elgondolkozik, hogy is díszítse otthonát. Most a karácsonyi készülődéshez igyekszünk segítséget nyújtani. Sok karácsonyfadísz ötlettel szeretnénk az ünnepet szebbé varázsolni. A kézműves foglalkozáson textíliákból, szalagból, filcből készíthetnek dísztárgyakat a résztvevők.  A technikák bemutatása után, a praktikus ötletek birtokában a résztvevők saját maguk készíthetik el a díszeket. A másik a textilfestés, ahol egy csomó olyan ötletes megoldás van, amivel saját készítésű mintákat nyomkodhatunk textilre, bútorra, falra, vagy amire szeretnénk. A technika maga alapvetően elég egyszerű, de lehet nagyon trendi, extravagáns megoldásokkal próbálkozni, izgalmas formákat és meghökkentő színeket létrehozni!

Kalandozás az informatika világában

Korunk egyik mindennapos eszköze a számítógép. A számítógép-szerelő, -karbantartó szakma keretein túllépve az informatika iránt igyekszünk felkelteni a fiatalok érdeklődését. Tanműhelyünkben az érdeklődők interaktív, játékos formába pillanthatnak be a szakma rejtelmeibe A szakma után érdeklődő fiataloknak lehetőségük nyílik saját névjegykártyájuk elkészítésére, bele kóstolhatnak a programozásba, próbára tehetik ügyességüket, koncentrációs képességüket különböző számítógépes feladatokban. Mindez mellett logikai játékokkal, és számítógépek történetét bemutató kiállítással is várjuk az érdeklődőket, mely során kipróbálhatnak többféle típusú számítógépet. Visszarepülünk az időbe egészen az 1980-as évek számítógépeinek világába.

Ismerkedés a pék szakmával.

Érdekel, hogyan készül a kenyér, a kifli, a zsemle, a briós, a túrós táska, a kakaós csiga, pogácsa egyéb más péksütemények esetleg a pizza? Nálunk mindent megtudhatsz róla és még meg is kóstolhatod. Te hány féle brióst tudnál készíteni? Próbáld ki magad és legyél te a rekorder! Ugye kedvet kaptál a pék szakma kipróbálásához?

Ha igen, akkor szeretettel vár téged is a RISZI! Gyere és ismerkedj meg a pék szakmával! Beszélgess tanárainkkal és diákjainkkal! Tudj meg többet a szakmáról és a jövőben tanulj nálunk péknek!

Miből főzzünk?

Tudod, hol van a disznó nyúlja, avagy mit csinál egy hentes? Ismerkedés a húsipari termékgyártó szakmával.

Kitöltenél egy tréfás hentes kvízt? Kiraknál egy sertés puzzle-t? Érdkelnek a húsok? Szeretnéd tudni, hogy mi a különbség a tarja és a karaj között vagy melyik női név egyben marha húsrész is? Tudod, hol van a sertés nyúlja? Érdekel, hogyan készül a virsli, a sonka és a szalámi? Tudni szeretnéd, mire figyelj a húsok vásárlásánál, mi alapján válassz hentest? Melyik az a hús, amit sütni érdemes és melyik jobb főzve és melyiket kell rántani? Esetleg bírod a vért és szívesen néznél nálunk filmet a sertés, marha, ló esetleg más állatok vágásról?

Ha igen, akkor szeretettel vár téged is a RISZI! Gyere és ismerkedj meg a húsipari termékgyártó szakmával!

Kézműves foglalkozás a RISZI-ben

Kézműves foglalkozás a RISZI-ben